Mrkvové energetické kuličky

Makové muffiny s Nuttanelou
17.10.2017
Proteinové čokoládové cookies
24.10.2017
 

Nevím jak vy, ale já si pod podzimem vždy představím jablečné koláče, dýně, skořici, švestky, čaje, kávu, barevné listí,... No a taky všechno, co je oranžové. Dýni ale furt dokola používat nechci (i když bych ráda a stejně nejspíš budu) a tak byl čas sáhnout po jiné zelenině. Mrkvi. No a jelikož jsem chtěla jen nějakou rychlovku, která dodá energii, bude sladká, zdravá, sytá a obohacená i o nějaký ten protein, vznikly tyhle kuličky obalované v kokosu! Celý recept se skládá pouze z 5 ingrediencí a zabere Vám zhruba asi 15 minut, tak jdeme na to!

 

Ingredience

- 2 mrkve

- 14 datlí

- 1 lžíce vlašského krému

- 2 lžičky skořice

- lžíce kokosu + na obalení

- lžička proteinu (nemusí být)

 

Postup

Mrkve očistíme, omyjeme, nakrájíme na kolečka a dáme do mixéru. Pomixujeme na menší kousky, následně přidáme datle, vlašský krém, skořici, kokos, protein a opět mixujeme. Hmota je dost lepivá, takže hmotu musíme párkrát seškrábnout ze stran a pak pokračovat v mixování. Až se nám hmota začne pojit, vyndáme z mixéru a jdeme modelovat. (Pokud máte čas, dejte hmotu na chvíli do lednice, pak se kuličky tvarují lépe).

Na talířek si nasypeme trochu kokosu a z hmoty tvarujeme kuličky, které v něm pak obalujeme. (Pokud nechcete obalovat v kokosu, můžete obalovat např. v kakau nebo něčem úplně jiném, záleží na Vás. Fantazii se meze nekladou). Hmota mi vyšla na cca 11 středně velkých kuliček.

 

Nutriční hodnoty na 1 kuličku

(při množství 11 kusů a včetně proteinu)

Energetická hodnota: 44 kcal, Sacharidy: 8g, Bílkoviny: 1g, Tuky: 1g

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *