Recept: Osvěžující přírodní šťáva plná vitamínů

Recept: Tartaletky s tvarohovym krémem
22.4.2018
Recept: Domácí vegan lasagne
30.4.2018
 
Osvěží, zažene chuť na sladké a přitom dodá životně důležité živiny.

Někdy je dobré čas od času ulevit našemu trávícímu traktu při trávení složitých tuků a bílkovin. Díky zeleným šťávám pročistíte přírodní cestou střeva, dodáte svému tělu spoustu vitamínů a neobyčejné množství energie. Co Vám tedy pití zelené šťávy přinese?
Tělo si vezme ze šťáv až 4x více vitamínů než z celého ovoce a vstřebá je do 15 minut. Díky tomu, že se odšťavněním odstraní z ovoce nevstřebatelná vláknina, strávíme šťávy mnohem rychleji.
V ovoci a zelenině je čím dál tím méně vitamínů. Za posledních 100 let pokleslo množství vitamínů kvůli genetickým úpravám údajně až o 70 %. Proto v dnešní době bychom měli jíst mnohem více těchto potravin, abychom pokryli denní dávku vitamínů, pokud nechceme používat doplňky stravy.
Vitamíny jsou nezbytné pro udržení psychické i fyzické pohody, dále napomáhají celistvému správnému fungování orgasnismu, zlepšují imunitu a myšlení a mnoho dalších výhod!

Budeme potřebovat

2 hrsti baby špenátu
1 okurka
1 pomeranč
2-3 jablka
2 kiwi

Veškeré ovoce a zeleninu si očistíme, nakrájíme na menší kousky a odšťavníme v odšťavňovači. Pokud nemáte odšťavňovač, tak ovoce rozmixujeme a přecedíme. Pijeme na snídani, mezi jídly nebo kdy jen máme chuť!
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *